Maldivler Dalış Turu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hint Okyanusu’nda Hindistan’ın güney batısında yer alan, 1192 ada ve 26 mercan adalar grubundan oluşan Maldivler, dünyanın en popüler dalış merkezinden biri olarak gösterilmektedir.

Turkuaz mavisi denizi, bembeyaz masalsı kumsalları, su üstü otelleri ile tatilcilerin en çok gitmek istedikleri yerlerin başında gelen Maldivler aynı zamanda dünyadaki en iyi ilk beş dalış merkezinden biri olarak da tanınır.

Muhteşem bir görsel şölen oluşturan turkuaz denizinin yanı sıra palmiye ağaçlarının uzandığı uçsuz bucaksız bembeyaz kumsalları, her türlü lüksün sunulduğu, denizin dibindeki canlıları görerek uyayabileceğiniz okyanus üstündeki villararıyla ünlü Maldivler’de deniz canlılarını izlemek de muazzam bir keyif vermektedir.

Dalışseverlerinin gözdesi olan Maldiv Adaları’na dünyanın dört bir yanından bu görsel şöleni görmek için her yıl yüzbinlerce turist akın etmektedir.

Maldivler Su Sporları

Maldivler’de yer alan ve UNESCO’nun korunma altına aldığı birçok mercan ada, dalış severlerin favori dalış bölgesidir. Dalmayı sevenlerin tercihleri arasında en üstelrde bulunan, doğa harikası Maldivler’de bulunan hemen her tesiste PADI dalış sertifikalı su sporları merkezi bulunmaktadır.

Bu cennet adalara gelen turistler, özellikle de balayı çiftleri mutlaka şnorkel ile su altının muhteşem dünyasını görme fırsatını kaçırmazlar. Bazı turistler ise dalış yaparak Maldivler’in belki de en güzel yeri olan su altının emsalsiz güzellikteki dünyasını keşfederler.

Bembeyaz kum ve turkuazın en güzel tonlarından oluşan berrak lagünleri barındıran Maldiv Adaları, deniz seviyesınden yalnızca 2 metre yüksekliğe sahiptir. Maldivler’de katılacağınız dalış turunda dev akyaları, balina köpek balıkları ve resif köpek balıklarını görebilirsiniz.

Maldivler'deki Dalış Merkezleri

Maldivler’deki Dalış Merkezleri

Her seviyede dalış eğitimi son derece üst kalitede yapılan Maldivler’de en iyi dalış noktaları arasında, Nassimo Thila, Gurufushi Thila, Okobe Thila, Lion’s Head ve The Maldives Victory gelmektedir.

Bu yerlerin dışında ayrıca Ari Atoll, Boroken Rock, Gangehi Kandu, Rangali Madivaru, Kudarah Thila, Maalhos Thila, Maaya Thila, Mushi Mas Mingili Thila, Kalhahandi Kandu, Güney Male Atoll gibi noktalar da dalışseverlerin tercih ettiği yerlerdir.

Dünyanın en iyi Maldivler tur operatörü WTS, yine Dünyanın en iyi 5 yıldızlı havayolu Emirates ile yıl boyunca her gün, en avantajlı üstelik para iadesi garantisiyle özel paket fiyatlarını sizlere sunuyor! Ayrıntılar için tıklayınız.

WTS Emirates Dubai Stopover

WTS, Emirates'in Official Tour Operator Partneridir. Tüm Dubai konaklamalı seyahatleriniz için tıklayınız.

Paylaş:

Bir Cevap Yaz

CANLI DESTEK